Aký má význam pevne spájať svoj život s rachotiacim strojom, ktorý potrebuje každý deň pohladenie, aby sa vôbec uráčil naštartovať?
Je to intenzívnejší spôsob cestovania. Prekonávať technické prekážky, pasovať sa s nedokonalosťou starej techniky. Spoliehať sa na ňu ďaleko od domova, udržať ju v chode a hlavne, užívať si jazdu. Jazdenie potom nie je samozrejmosť. Je za odmenu.

Spávať na zemi pod hviezdami, premočený dažďom a bičovaný vetrom. To všetko tisíce kilometrov od domova v neznámych krajinách. Stovky hodín so svojimi myšlienkami zavretými v helme.

Od roku 1952 slúžil môj motocykel československej ľudovej armáde, neskôr prešiel do civilného užívania až nakoniec skončil takmer na smetisku. Zrenovoval som ho, dostal nový lak a chróm, ale neostal stáť v garáži. Od roku 2009 každú sezónu najazdím cez 10000 kilometrov po destináciách, kde by takýto stroj nikto neočakával.

V tejto sekcii je zopár článkov, ktoré sú prepisom denníkov z ciest. Môj literárny prejav nie je veľmi silný, buďte preto prosím zhovievaví.

Články vznikali bezprostredne po návrate z konkrétneho výletu. Odrážajú preto názory, postoje a nadšenie ktoré mi bolo vlastné v danej dobe. Ako každý človek, aj ja sa v priebehu rokov mením. Mnohé udalosti a zážitky by som dnes vnímal inak, ako pred desiatimi rokmi. Je však vďaka tomu vtipné sledovať, ako vníma cestovateľ- začiatočník svoj prvý výlet za hranice vlasti a aký má prístup skúsený cestovateľ, ktorý sa zo začiatočníka stal po niekoľkých rokoch a desiatkach tisíc kilometrov.

Najnovšie príspevky z aktuálnych výletov je možné sledovať na FB stránke Pohľadnice z ciest

Add Link to Facebook